2020 m. spalio 16 d.

„Įkalinta“ ~ Ane Riel

„Įkalinta“
(Ane Riel, 2020 m.). Knygos įvertinimas: 4/5.

Mažoje salelėje, vadinamoje Galva, tarp eglių gyvenančioje Horderių šeimoje viešpatauja taika ir meilė. Tačiau mažoji Horderių dukra Liv, pati to nesuprasdama, auga išvirkščiame pasaulyje – kur gėris yra blogis, kur tiesa – melas, kur tamsa – šviesi, o mirusieji – gyvi.

Tai vaikas, kuriam negalima su niekuo kalbėti, niekam nieko sakyti. Tai vaikas, paslėptas nuo pasaulio.

Džensas Horderis įsitikinęs, kad jo šeima gali būti saugi tik jo pasaulyje, kad tiek jis, tiek kiti artimieji gali būti laimingi tik gyvendami miške, visi kartu. Niekas negali iš jos pasitraukti – visi jie priklauso šiai vietai ir vienas kitam. Tačiau mažoji Liv sulaukia amžiaus, kai privalo lankyti mokyklą, ir Horderių pasaulio tvarka ima aižėti. Džensui tai nepakeliama. Jis daro viską, kad mergaitė liktų atskirta nuo išorinio pasaulio – bet kas, kas kelia pavojų tokiam gyvenimo būdui, turi mirti...

Romanas „Įkalintas“ yra išties unikalus kūrinys. Jį parašė danų rašytoja Ane Riel, kuri savo knygoje mums nusprendė papasakoti istoriją apie šeimą, apie jų šeimos „židinį“ užklupusias tragedijas, apie skaudžius likimo smūgius ir visišką tėvišką paranoją... Horderių šeimoje meilės tikrai netrūksta. Jie gyvena ramų, laukinės gamtos apsuptą, gyvenimą mažoje „Galvos“ saloje Danijoje. Tačiau net ir pačios laimingiausios šeimos kartais turi baisių paslapčių. Tik akimirkai pabandykite įsivaizduoti, kaip Jūs pasielgtumėte, jei būtumėte jautrus, daug gyvenime netekęs žmogus, kuris bet kokia kaina nori užkirsti kelią tolimesnėms netektims? Galbūt, Jūs pabėgtumėte nuo visko? Galbūt, nuspręstumėte nužudyti savo motiną? Galbūt, praneštumėte apie vaiko mirtį? Galbūt, išdrožtumėte karstą savo žmonai? O, galbūt, tiesiog paskandintumėte save dalykuose, kuriuos visi kiti paprasčiausiai išmeta lauk? O ką Jūsų manymų darytų mylimas vaikas, augęs išvirkščiame pasaulyje, kuriame gėris yra blogis, teisinga yra neteisinga, tamsa yra šviesi, o mirusieji yra šalia? Ką, Jūsų manymų, darytų vaikas, kuriam neleidžiama nieko sakyti, neleidžiama su niekuo kalbėtis? Vaikas, paslėptas nuo išorinio pasaulio? Vaikas, augantis šalia numirėlių? Būtent į šiuos klausimus mums ir bando atsakyti romanas „Įkalinta“. Romanas „Įkalinta“ yra istoriją apie meilę, lojalumą ir rūpestį. Tačiau tai taip pat yra ir šiurpus pasakojimas apie baimę prarasti, susiskaldymą, bei visišką paranoją. Tai nerimą keliantis, intensyvus ir psichologiškai unikalus trileris, kuris pateikia protingos, tačiau keistame pasaulyje augusios Liv istoriją. Ji neina į mokyklą, ji gyvena konteineryje, o jos brolis dvynys Karlas yra visada šalia, tačiau jį mato tik Liv, nes jis jau kuris laikas yra... negyvas! Manau, kiekvienas šios knygos skaitytojas ras joje kažko unikalaus, kažko, kas prikaustys jį lygi pat paskutinio puslapio. Kai ką, galbūt, patrauks visas tas siaubas, kai ką, galbūt, šeimos tragedija, o kai kas, galbūt, nusistebės mažame kūne paslėptomis stiprios valios apraiškomis. Romanas „Įkalinta“ tikrai šokiruoja! Jis mums pateikia jaudinančią nuosmukio ir beprotybės istoriją, kurią perskaityti privalo kiekvienas siaubo ir detektyvo žanro mėgėjas. Aš ją perskaičiau ir ji man labai patiko.

Turite savo nuomonę? Išsakykite ją komentaruose. Norite rekomenduoti knygą? Padarykite tai čia.

Komentarų nėra: