Paieška

Liupenas trečiasis

„Liupenas III“ – anime ir manga, 1971 metais sukurta Kazuhiko Kato, pasirašiusio slapyvardžiu Monkey Punch. Franšizė pasakoja apie vagių gaujos, vadovaujamos Liupeno III anūko Arseno Liupeno trečiojo, nuotykius. Liupenas ir jo gauja keliauja po pasaulį ieškodami lobių ir stengdamiesi pabėgti nuo teisingumo.

Pirmoji „Liupeno III“ manga, pasirodžiusi savaitiniame žurnale „Weekly Manga Action“ 1967 metų rugpjūčio 10 dieną, išsiplėtė iki nuolat leidžiamo komikso, televizinio anime, pilnametražio filmo, išleisto ir DVD formatu, muzikinių CD, video žaidimų bei muzikinių teatro spektaklių.

Kiekvienas „Liupenas III“ projektas turi savo atskirą siužetą. Pagrindinė visų projektų siužeto ašis sukasi apie tarptautinį vagį Arseną Liupeną trečiąjį. Su juo kartu per pasaulį keliauja Daisuke Juginas (artimiausias bendražygis), Fujiko Mine – Arseno didžioji meilė, dažniausiai kovojanti prieš jį, Goemonas Ishikawa XIII – fechtuotojas ir legendinis Japonijos nusikaltėlis. Paskui Liupeną per visą pasaulį keliauja pareigūnas Koichi Zenigata, kuris visą savo gyvenimą paskyrė Arseno persekiojimui, tikėdamasis jį kada nors areštuoti.

Pirmoji manga buvo leista leidybinės kompanijos „Futabasha“ žurnale „Weekly Manga Actions“ nuo 1967 metų rugpjūčio iki 1972 metų balandžio. Pagrindinis veikėjas buvo Arseno Liupeno anūkas, tačiau jam buvo toli gražu iki inteligentiško senelio. Pirmose komikso serijose Liupenas III buvo vaizduojamas kaip seksualinis maniakas, nenumaldomai geidžiantis moterų ir niekaip nepasitenkinantis. Pamažu šis veikėjas keitėsi ir tapo malonus ir inteligentiškas.

Antroji mangos dalis „Shin Lupin III“, žinoma kaip „Liupenas – Labiausiai ieškomas pasaulyje“, buvo pradėta leisti 1977 metų birželį. Trečioji mangos dalis „Liupenas III“ pradėta leisti 1997 metais. Ketvirtosios mangos dalys leistos nuo 1998 iki 2004 metų.

1969 metais Masaaki Osumi bandė pastatyti filmą apie Liupeną. Buvo sukurtos dvi bandomojo filmo versijos, kuriose animacija niekuo nesiskyrė, tačiau įgarsino juos skirtingi aktoriai. Dėl kilusių finansinių problemų, šie filmai taip ir nepasiekė kino teatrų. Masaaki Osumi iš šių filmų padarė kelias pirmąsias televizinio serialo apie Liupeną serijas.

Pirmosios televizijos serialo apie Liupeną serijos pasirodė 1971 metais, YTV televizijoje. Paskutinė, 23-čioji serija, pasirodė 1972 metais.

Antrasis „Liupenas III“ serialas pasirodė 1977 metais, NTV kanale. Čia buvo parodytos 155 šio serialo serijos (iki 1980-ųjų). 145 ir 155 serijos buvo kurtos animatoriaus Hayao Miyazaki – jomis jis užbaigė savo mokymąsi kurti animaciją ir perėjo prie pilnametražių filmų.

Trečiasis televizinio serialo sezonas NTV kanalu prasidėjo 1984 metais. Buvo parodyta 50 serijų, kurios pasibaigė 1985 m.

2012 metais pasirodė anime serialas „Liupenas III – Moteris vardu Fujiko Mine“, kuriame pagrindinis dėmesys sutelktas į frančizės antiheroję gražuolę Fujiko. Serialą sudarė 13 epizodų, kurie buvo rodomi per televiziją iki pat 2012 metų birželio.

Ketvirtasis sezonas pasirodė 2015 metų rugpjūtį ir vadinosi „Liupenas III – Itališki nuotykiai“ (alt. pav. „Liupenas III – Atostogos Italijoje“). Serialas pirmiausia buvo pradėtas rodyti Italijoje ir tik vėliau Japonijoje. Dauguma istorijų vyksta Italijoje ar San Marine, o Liupenas čia vilki mėlyną kostiumą. Epizodai buvo rodomi iki 2015 metų lapkričio (Italijoje).

Penktasis sezonas pasaulį išvydo 2018 metais ir vadinosi „Liupenas III: Penktoji dalis“ (alt. pav. „Liupenas III – Nuotykiai Prancūzijoje“). Serialo veiksmas plėtojasi šiuolaikinėje Prancūzijoje ir pasakoja tolimesnius Liupeno trečiojo nuotykius. Istorija prasideda nuo to, kad vagis-džentelmenas norėdamas pavogti milijonus, įsiskverbia į tamsiojo interneto svetainę „Marco Polo“. Pastarojoje ne tik prekiaujama nelegaliais daiktais, narkotikai ir ginklai, bet ir užsakomos žmogžudystės... Liupenui kaip visada talkininkauja šaulys Daisuke Juginas, samurajus Goemonas Ishikawa XIII, bei gražuolė Fujiko Mine. Sužlugdyti įsilaužėlio ketinimus kaip visad bando Interpolo inspektorius Koichi Zenigata.

Šeštasis sezonas buvo pradėtas rodyti 2021 metais ir vadinosi „Liupenas III: Šeštoji dalis“. Jame žymusis vagis-džentelmenas susigrumia jėgomis su šiuolaikiniu Londono sekliu Šerloku Holmsu, mat nusprendžia įminti sudėtingą postkarinės organizacijos, pasivadinusios „Varno“ slapyvardžiu, mįslę. Seriale taip pat kalbama ir apie herojaus šaknis, o tiksliau Liupeno III auklę vardu Tomoe, išmokiusią vagį visų jo amato vingrybių. Pastaroji iš savo aukletinio gyvenimo dingo po to, kai pavogė neįkainojamas šeimos relikvijas...

Pirmasis animuotas pilnametražis filmas, kuriame vaidino „Liupenas III“ veikėjas buvo parodytas 1978 metais ir vadinosi tiesiog „Liupenas III“. Vėliau jis buvo išleistas kaip „Liupenas prieš Kloną“, „Mamo mįslė“ bei „Mamo paslaptis“.

1979 metais Hajao Mijadzaki pastatė filmą „Kaliostro pilis“. Šis filmas buvo pripažintas geriausiu visų laikų anime ir buvo juo iki „Nausikaja iš Vėjų slėnio“ pasirodymo.

Po „Kaliostro pilis“ pasirodė dar keletas pilnametražių animacinių filmų: „Legenda apie Babilono auksą“ (1985), „Velniop Nostradamą“ (1995), „Gyvas arba miręs“ (1996) ir kt. Taip pat buvo sukurtas ne vienas specialus TV epizodas. Viena įdomesnių animacinių adaptacijų yra ir trimatis filmukas „Liupenas III – Pirmasis“. Čia Liupenas III bando įminti Bresono dienoraščio paslaptį, kuri kažkokiu būdu siejasi su Liupeno trečiojo seneliu ir jo palikimu.

VHS formatu istorijos apie Liupeną buvo išleistos dukart: 1987 metais ir 2002 metais. 1998 metais pastatytas miuziklas „Liupenas III – Aš esu Liupenas“.

1983 metais Jungtinėse Amerikos valstijose pasirodė pagal mangą ir kelis pilnametražius filmus sukurtas video žaidimas „Cliff Hanger“, o 2002 metais dienos šviesą išvydo „Playstation 2“ skirtas žaidimas „Liupenas III: Karaliaus burtininko lobis“.

Daugybė video žaidimų, susijusių su Liupenu, buvo išleista ir Japonijoje. Čia iki šiol populiariausias yra 2007 metų Playstation 2 videožaidimas „Liupenas III: Liupenas miręs, Zenigata įsimylęs“ (Rupan Sansei: Rupan niwa shi o, Zenigata niwa koi o).

Daugiau informacijos: Wikipedia
Informacijos šaltinis: Wikipedia

Komentarų nėra