Paieška

2016 m. birželio 26 d.

„Jis ėjo vienas“ ~ Verneris Telkė

„Jis ėjo vienas“
(Verneris Telkė, 1977 m.). Knygos įvertinimas: ⭐3/5.

Aprašymo nėra.

Verneris Telkė, Vokietijos Demokratinės Respublikos rašytojas ir aktorius, gimė 1930 m. Hamburge. Baigęs Veimaro teatro mokyklą, dirbo Drezdeno, Magdeburgo, Erfurto ir Berlyno teatruose, o 1960 m. buvo pakviestas į televiziją.

Literatūrinę veiklą pradėjo 1961 m., parašydamas scenarijų televizijos filmui „Mirusieji tyli“; vėliau (1964 m.) tuo siužetu parašė romaną. V. Telkė yra dviejų serijų VDR televizijos filmo „Jis ėjo vienas“ scenarijaus autorius ir pagrindinio vaidmens atlikėjas. Pagal šį scenarijų parašytas ir detektyvinis romanas „Jis ėjo vienas“.

Jame pasakojama apie tai, kaip nedideliame Šlezvigo-Holšteino miesteliuke įvykdoma vagystė. Landsknechto viešbutyje, kuris stovi labai gražioje vietoje prie Rendshageno turgaus, buvo pavogta Herberto Gertso senų nacių* kolekcija. Komisaras Šopenhaueris tarnaujantis policijoje į pagalbą pasikviečia geriausią Hamburgo seklį Vėberį. Kartu šie du vyrai bandys išaiškinti nusikaltimą, kuris labai greitai virs žmogžudyste.

Na turiu pasakyti, kad romanas nors ir labai senas, tačiau išties neblogas. Jis yra parašytas vokiečio, o kas be anglų, prancūzų ir amerikiečių gali parašyti išties užsuktą detektyvą, jei ne vokietis. Jūs tik pažiūrėkit į tokį serialą kaip „Kobra 11“, tikras meno kūrinys. Romanas „Jis ėjo vienas“ man pasirodė gan neblogas, tad jo ekranizaciją išvysti kine būtų vienas malonumas. Knygos siužetas yra išties įdomus, jame išradingai suregzta intriga, gausu netikėtų įvykių bei nelauktų nutikimų. Kūrinio pagrindinė idėja tarnauja didelės politinės visuomeninės temos vystymui – nacizmo liekanų naikinimui Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Romane mes randame daug gerų knygos elementų, tarp kurių yra seni negatyvai, nacių pasisavinti paveikslai, slėptuvės, pabėgimas iš nusikaltimo vietos, pasikėsinimas nužudyti ir kt.

Romano pabaigoje seklys triumfuoja, tačiau lieka nepatenkintas, mat dar daug vokiečių, žudžiusių žydus karo metais, liko nenubausti, toliau vaikšto laisvi, bei užima aukštus postus savo šalyje.

* turimi omenyje nacizmo šalininkų pažymėjimai.

Turite savo nuomonę? Išsakykite ją komentaruose.

Komentarų nėra