2021 m. gruodžio 18 d.

„Vilkų vasara“ ~ Hans Rosenfeldt

„Vilkų vasara“
(Hans Rosenfeldt, 2021 m.). Knygos įvertinimas: 3/5.

Nugaišęs vilkas. Mįslingai nutrūkęs nusikalstamas sandoris. Neįprastų įgūdžių turinti žudikė.

Su tokiais netikėtumais atšiauriame nuošaliame Haparandos miestelyje susiduria švedų policininkė Hana Vester.

Nugaišusio vilko skrandyje aptikus žmogaus likučių, Hana susitaiko su mintimi, kad ši vasara bus visiškai kitokia nei ankstesnės. Ir jau netrukus paaiškėja, kad baisus radinys susijęs su kruvinu narkotikų sandoriu Suomijoje. Tačiau kaip auka pateko į miškus prie Haparando? Kur narkotikai ir pinigai?

Hana su kolegomis atkakliai vykdo paiešką, neišleisdama iš akių nė menkiausio žemės lopinėlio. Bet laikas bėga, jis bėga, regis, tuščiai, ir paaiškėja, kad ieško ne tik policija... Miestelyje pasirodžius fatališkajai Katiai, per kelias dienas Harapados gyvenimas pasikeičia neatpažįstamai. Ypač Hanai, priverstai susidurti su savo praeities šmėklomis.

Hans Rosenfeldt gimė 1964-ais metais Burose, Švedijoje. Jis dirbo jūrų liūtų prižiūrėtoju, vairuotoju, mokytoju ir netgi aktoriumi! 1992-ais metais jis pradėjo rašyti scenarijus televizijos laidoms, vedė radijo ir televizijos programas. Jam patinka rašyti, žaisti vaizdo žaidimus, bei leisti turiningą laiką su žmona ir trimis vaikais. Knygoje „Vilkų vasara“ autorius pateikia mums sudėtingą trilerį, kurio leidybinės teisės šiandien yra parduotos daugiau nei trisdešimtyje šalių!.. Haparanda yra ramus Švedijos miestelis esantis pasienyje su Suomija. Nepatikėsite, tačiau jo gyventojų gyvenimas ką tik apsivertė aukštyn kojomis. Na o viskas prasidėjo nuo to, kad vilko skrandyje buvo aptikti žmogaus palaikai. Netrukus paaiškėja dar ir tai, kad jie siejasi su nepavykusiu narkotikų sandoriu Švedijos ir Suomijos pasienyje. Niekas, aišku, nežino, kuo viskas baigėsi ir kur galėjo dingti narkotikai ir didelė pinigų suma, tačiau visa tai nieko gero nežada. Nors policininkė Hana su kolegomis bando desperatiškai atsekti bent vieną pėdsaką, laiko tam lieka vis mažiau. Juk į Haparandą keliauja paslaptingoji Katia, po kurios pasirodymo problemų padaugės dešimteriopai. Ar Hana suspės įminti narkotikų mįslę ir išspręsti šeimynines bėdas, mes sužinosime, žinoma, tik knygos pabaigoje... Romanas „Vilkų vasara“ yra tikrai savitas kūrinys. Jį parašė Hans Rosenfeldt, sėkmingiausio Skandinavijos televizijos serialo „Tiltas“ scenaristas. Darbo televizijoje patirtis, be abejonės, jaučiama ir knygoje „Vilkų vasara“. Skamba keistai, bet ji čia tapo didžiausiu autoriaus priešu. Rašytojas įprato rašyti šabloniškus, žiūrovų „reikalaujamus“ scenarijus, ką mes atrandame ir knygoje „Vilkų vasara“. Juk neįvykęs sandoris, dingę pinigai, atvykstanti samdoma žudikė ir pinigus bandantys nuslėpti keli nekalti miestiečiai yra bene šabloniškiausias romano siužetas, kokį tik galima buvo sugalvoti. Taip nemanote? Laimei autorius didelį dėmesį skyrė veikėjų biografijoms, kurios čia yra tiesiog nepriekaištingos. Štai Hanos mama nusižudė o nuosavas vaikas buvo pagrobtas, vyras Tomas serga paskutine vėžio stadija, viršininkas Gordonas negali pripažinti sau, kad reguliarūs pasidulkinimai su pavaldine jam reiškia šį tą daugiau, o kur dar samdoma žudikė Katia, kuri turi tą keistą pedantiškumo ir tvarkos maniją. Yra dar ir kiti gudrūs elementai, kurie šios knygos kartelę pakėlė aukščiau nei derėtų. Iš esmės romanas „Vilkų vasara“ yra tikrai neblogas trileris, turintis stiprius personažus, gerą porciją įtampos ir netgi kelis niekur anksčiau nematytus dalykus. Visa tai yra šaunu ir teikia vilties. Manau autoriui tereikia atsisakyti šabloniško televizinio mąstymo ir jis tikrai daug ko pasieks. Duokime jam dar du-tris metus ir jis apvers pasaulį aukštyn kojomis!

Turite savo nuomonę? Išsakykite ją komentaruose.

Komentarų nėra: