„The Three Eyes“ (Maurice Leblanc, 2019 m.). Knygos įvertinimas: ⭐4/5.
Leblanc’s first foray into pure science fiction. Scholar Dorgeroux dies before completing his mysterious message-whether it’s a formula or the name of his murderer remains unclear. Added the mystery, a revelation that Dorgeroux has been in televisual contact with impossibly intelligent, three-eyed Venusians.
Leblanc’s first foray into pure science fiction. Scholar Dorgeroux dies before completing his mysterious message-whether it’s a formula or the name of his murderer remains unclear. Added the mystery, a revelation that Dorgeroux has been in televisual contact with impossibly intelligent, three-eyed Venusians.
Romanas „Trys akys“ yra dar vienas šaunus rašytojo Moriso Leblano pasakojimas, kalbantis apie keistą atradimą, kurį padaro vienas atsiskyręs mokslininkas. Tai mokslinės fantastikos, trilerio, kriminalinio romano ir meilės istorijos mišinys. Jis yra kupinas netikėtumų, sukrėtimų, mirčių ir labai keistų mokslinių atradimų... XX a. viduryje vienas vienišas tyrinėtojas padaro keistą atradimą. Jo dėka ant nudažyto sienos gabalo pasirodo keistos animacinės vizijos, atkuriančios paslaptingus praeities įvykius. Suaktyvinus „ekraną“ jame pasirodo kelios akys, išsidėsčiusios trikampio viduje. Mokslininko sūnėnas Viktorianas Bugo, pamatęs šias vizijas labai nustemba ir netgi pabando išsiaiškinti jų kilmę. Tačiau dėdė viską įnirtingai slepia, mat mano, kad yra sekamas nežinomo priešo iš šalies. Jei to dar būtų per mažai, likus mėnesiui iki amfiteatro atidarymo, kurio metu dėdė ketino pademonstruoti savo atradimą publikai ir taip užsidirbti pinigų tolimesniems tyrimams, jis yra surandamas nužudytas pačioje stebuklingosios sienos papėdėje. Išsiaiškinti nusikaltimą apsiima Viktorianas Bugo, Grenoblio profesorius ir žuvusio tyrinėtojo sūnėnas... Romanas „Trys akys“, tai jaudinanti mokslinės fantastikos istorija, parašyta paties vagies-džentelmeno kūrėjo rankomis. Ji yra ganėtinai šauni, nors ir nesulaukusi labai didelio pripažinimo savo laiku. Manau, ji visiškai nenusileidžia Džordžo Velso darbams, o, galbūt, kai kuriuos iš jų netgi lenkia. Smagu, kad rašytojas neapsistojo tik ties detektyvo žanru, o bandė sukurti ir kitokius, pusiau kriminalinius-pusiau fantastinius, kūrinius.
Turite savo nuomonę? Išsakykite ją komentaruose.
Komentarų nėra
Rašyti komentarą